Geowłókniny ogrodowe

Okazja! Geowłóknina PP 150 2x50m Okazja! Geowłóknina PP 150 2x50m
Producent: GardenPlus
Cena:

449,00 zł

( 1 mkw = 4,49 zł )
szt.
zobacz więcej
Geowłóknina dla budownictwa 100g Geowłóknina dla budownictwa 100g
Producent: GardenPlus
Cena:

4,50 zł

zobacz więcej
Geowłóknina drenażowa 150g Geowłóknina drenażowa 150g
Producent: GardenPlus
Cena:

3,95 zł

zobacz więcej
Geowłóknina drogowa 200g Geowłóknina drogowa 200g
Producent: GardenPlus
Cena:

9,90 zł

zobacz więcej
Mata Podsiąkowa 500g/m2 1,6 m Mata Podsiąkowa 500g/m2 1,6 m
Producent: GardenPlus
Cena:

17,00 zł

zobacz więcej

Zależy Ci na wzmocnieniu i separacji słabego podłoża nasypów? W takim razie zakup geowłókniny będzie trafnym wyborem. Za ich sprawą możesz wykonać warstwy rozdzielające między gruntami lub kruszywami, a także warstwy podkładowe przytrzymujące grunt, np. przy budowie skarp i nasypów albo pod geosiatkami czy geokratami.

Typy: geowłóknina drenażowa, geowłóknina drogowa, geowłóknina dla budownictwa.

Geowłóknina ogrodowa ma wiele zastosowań, dlatego wyróżnia się też różne ich rodzaje, z uwagi na funkcjonalność. Geowłóknina ogrodowa jest najskuteczniejszym materiałem do wzmocnienia i utrzymania jakości gleby wokół domu. Jest to rodzaj tkaniny, która została specjalnie zaprojektowana do stosowania w ogrodach i krajobrazach. 

W zależności od gramatury, spełni inne zadanie. Dostępne w naszym sklepie geowłókniny sprawdzą się przy tworzeniu ogrodów, oczek wodnych, w budowie dróg, podjazdów czy drenażu. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych latem i zimą.

Główne zalety geowłókniny to duża wytrzymałość na obciążenia, przepuszczalność wody, a także szeroki zakres zastosowań. Ma też wysoką odporność na rozdarcie, przebicie i ścieranie. 

Geowłóknina zapewnia prawidłowy obieg wilgoci, oddziela warstwy gruntu o różnych frakcjach, stabilizujący podłoże. Używa się ją np. w systemach drenarskich, jako ochronę folii pod oczkiem wodny, a także wykorzystuje się ją przy budowie wałów.

Geowłókniny są stosowane przy budowie dróg, aby pomóc w drenażu i zapobiec erozji gleby. Są one również stosowane jako filtr dla gleby, zapobiegając przedostawaniu się jej do poziomu wód gruntowych.

Geowłóknina może pełnić następujące funkcje:

  • filtracyjną – oddziela cząstki stałe przy jednoczesnym, swobodnym przepływie wody pomiędzy różnymi warstwami gruntów;

  • filtracyjno-separacyjną – trwale zapobiega mieszaniu się warstw gleby, co umożliwia redukcję grubości warstw nośnych i wydłużenie ich żywotności;

  • ochronno-drenażowe – odporne na przebicie, jednocześnie umożliwiające swobodny przepływ wody i gazów w płaszczyźnie, sprawdzają się przy ochronie geomembran oraz w drenażu.

Wybierz z naszej oferty geowłókninę ogrodową lub inne produkty, które pomogą Ci w osiągnięciu pożądanych rezultatów w Twojej inwestycji.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą i pomogą w wyborze najlepszych produktów. Życzymy udanych zakupów!

Zobacz nasze bestsellery obrzeża plastikowe, siatka maskująca na ogrodzeniekratka trawnikowapłotek ogrodowyfolia tunelowa!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl