Okazja! Geowłóknina PES 200 2x50m
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
OKAZJA! ROLKA GEOWŁÓKNINY PES200 2x50 m
Geowłóknina to materiał wyprodukowany z wysoko wytrzymałościowych włókien PES w procesie igłowania mechanicznego, z termicznym wykończeniem powierzchni. Geowłókniny nie zawierają niebezpiecznych związków chemicznych i są przyjazne dla środowiska, a ponadto są odporne na działanie grzybów i pleśni.
Filtracja i drenaż
Geowłóknina w swojej strukturze zapobiega ruchom cząstek gruntu, umożliwiając swobodny przepływ cieczy i gazu. Efektywność pracy jest ściśle uzależniona od rozmiaru porów oraz gramatury powierzchniowej całego materiału. Zachowanie odpowiedniej specyfiki budowy geowłókniny (rozmiaru porów) pozwala jej na przepuszczanie przez filtr cząsteczek o średnicy mniejszej od O90. Większe cząsteczki zostają zatrzymane na powierzchni filtra, w efekcie odprowadzanie wody może być realizowane w każdej płaszczyźnie włókniny.
Geowłóknina użyta w specjalistycznym przeznaczeniu jako filtr jest nadmiernie narażona na negatywne oddziaływanie kolmatacji chemicznej i mechanicznej, przekładając się na obniżenie właściwości materiału i szybsze zużycie.
Separacja
Geowłóknina jest doskonałym materiałem separującym, zawdzięcza to wysokiej wodoprzepuszczalności oraz wysokim właściwościom mechanicznym. Funkcja wykorzystywana jest szczególnie przy stabilizacji gruntów o słabej nośności. Budowa dróg na takich terenach bywa szczególnie utrudniona, a dzięki zastosowaniu geowłóknin jest zdecydowanie prostsza i efektywniejsza. Produkty trwale zapobiegają mieszaniu się różnych warstw podłoża, przez co możliwa jest redukcja grubości warstw nośnych w konstrukcjach podbudów oraz wydłużenie ich trwałości. Skutkiem nieodpowiedniej separacji może być stopniowe mieszanie się materiałów konstrukcyjnych z gruntem rodzimym, a tym samym znaczne i kosztowne w naprawie uszkodzenia konstrukcji drogi.
Wzmocnienie i ochrona
Geowłóknina przejmuje powstające naprężenia dynamiczne oraz powstrzymuje poszczególne warstwy podłoża przed wymieszaniem się, co znacznie wydłuża czas eksploatacji ciągów komunikacyjnych, a jednocześnie zmniejsza ilość kruszywa potrzebnego przy ich budowie. Geowłóknina poprawia parametry mechaniczne podłoża i w tym celu układane są poniżej lub pomiędzy warstwami ziemi, aby przejmować naprężenia dynamiczne, powstające w wyniku użytkowania dróg, lotnisk czy też trakcji kolejowych.
Montaż geowłókniny
Należy zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża, powinno być możliwie równe i zagęszczone. Należy usunąć wszystkie konary, kamienie oraz inne materiały, które mogą uszkodzić geowłókninę. Geowłókninę układa niebezpośrednio przed wbudowaniem warstwy nasypowej — nie później niż 24h.
Rolkę należy rozwinąć tak, aby leżała płasko — bez fałd, wybrzuszeń czy innych nierówności. Należy maksymalnie skrócić czas, w którym jest ona narażona na działanie czynników atmosferycznych. Produkt można docinać na żądany wymiar nożem lub nożyczkami. Pasma geowłókniny można łączyć na zakładkę lub zszywać. Sugerujemy stosowanie minimum 0,5 m zakładki w kierunku poprzecznym i 2 m na końcu zakładki. Zaleca się zszywanie przy użyciu specjalnych ręcznych maszyn do szycia.
Zastosowanie:
Geowłóknina posiada szerokie zastosowanie w szeroko pojętej stabilizacji gruntu w obszarze:
- chodniki, ścieżki rowerowe, alejki;
- drogi publiczne, drogi tymczasowe;
- ogrody dachowe, baseny i oczka wodne (ochrona folii);
- parkingi, podjazdy , boiska sportowe;
- wysypiska odpadów (ochrona geomembran), budowa nasypów, skarp i wałów przeciwpowodziowych;
- systemy drenażowe, odwadniające, sączki;
- balastowanie rurociągów;
- naprawa pokrycia dachowego.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Antoni
Geowłóknina bardzo dobrej jakości.