Okazja! Geowłóknina PP 150 2x50m

Geowłóknina PP 150 2x50m
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 449,00 zł 449.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 4.81
Producent: GardenPlus+
Kod produktu: PP150

Opis

Geowłóknina drenażowa

OKAZJA! ROLKA GEOWŁÓKNINY PP150 2x50 m

Wysoce wytrzymałe włókna polipropylenowe są wykorzystywane na szeroką skalę w branży geotechnicznej i budownictwie inżynieryjnym. Ze względu na pożądaną odporność na czynniki zewnętrzne i korzyści ekologiczne geowłókniny podbijają współczesne sektory przemysłu.

Geowłóknina polipropylenowa (PP) produkowana jest w oparciu o innowacyjną technologię produkcyjną igłowania mechanicznego połączoną z termiczną obróbką materiału, czyli zgrzewaniem. Geowłókniny nie zawierają niebezpiecznych związków chemicznych i są przyjazne dla środowiska, a ponadto są odporne na działanie grzybów i pleśni.

Włókna PP

Włóknina PP zwana również włókniną techniczną lub włókniną medyczną jest niezwykle lekkim i podatnym na obróbkę tworzywem. Polipropylenowa włóknina powstaje z materiałów o podwyższonych własnościach plastycznych i optymalnej miękkości. Ze względu na właściwości fizyczne, mechaniczne i chemiczne włóknina PP polipropylenowa stosowana jest wszędzie tam, gdzie potrzebne są funkcje wzmacniające, ochronne, drenażowe, filtracyjne czy separacyjne.

Filtracja i drenaż

Geowłóknina w swojej strukturze zapobiega ruchom cząstek gruntu, umożliwiając swobodny przepływ cieczy i gazu. Efektywność pracy jest ściśle uzależniona od rozmiaru porów oraz gramatury powierzchniowej całego materiału. Zachowanie odpowiedniej specyfiki budowy geowłókniny (rozmiaru porów) pozwala jej na przepuszczanie przez filtr cząsteczek o średnicy mniejszej od O90. Większe cząsteczki zostają zatrzymane na powierzchni filtra, w efekcie odprowadzanie wody może być realizowane w każdej płaszczyźnie włókniny.

Geowłóknina użyta w specjalistycznym przeznaczeniu jako filtr jest nadmiernie narażona na negatywne oddziaływanie kolmatacji chemicznej i mechanicznej, przekładając się na obniżenie właściwości materiału i szybsze zużycie.

Separacja

Geowłóknina jest doskonałym materiałem separującym, zawdzięcza to wysokiej wodoprzepuszczalności oraz wysokim właściwościom mechanicznym. Funkcja wykorzystywana jest szczególnie przy stabilizacji gruntów o słabej nośności. Budowa dróg na takich terenach bywa szczególnie utrudniona, a dzięki zastosowaniu geowłóknin jest zdecydowanie prostsza i efektywniejsza. Produkty trwale zapobiegają mieszaniu się różnych warstw podłoża, przez co możliwa jest redukcja grubości warstw nośnych w konstrukcjach podbudów oraz wydłużenie ich trwałości. Skutkiem nieodpowiedniej separacji może być stopniowe mieszanie się materiałów konstrukcyjnych z gruntem rodzimym, a tym samym znaczne i kosztowne w naprawie uszkodzenia konstrukcji drogi.

Wzmocnienie i ochrona

Geowłóknina przejmuje powstające naprężenia dynamiczne oraz powstrzymuje poszczególne warstwy podłoża przed wymieszaniem się, co znacznie wydłuża czas eksploatacji ciągów komunikacyjnych, a jednocześnie zmniejsza ilość kruszywa potrzebnego przy ich budowie. Geowłóknina poprawia parametry mechaniczne podłoża i w tym celu układane są poniżej lub pomiędzy warstwami ziemi, aby przejmować naprężenia dynamiczne, powstające w wyniku użytkowania dróg, lotnisk czy też trakcji kolejowych.

Zastosowanie:

Geowłóknina posiada szerokie zastosowanie w szeroko pojętej stabilizacji gruntu w obszarze:

  • chodniki, ścieżki rowerowe, alejki;
  • drogi publiczne, drogi tymczasowe;
  • ogrody dachowe, baseny i oczka wodne (ochrona folii);
  • parkingi, podjazdy , boiska sportowe;
  • wysypiska odpadów (ochrona geomembran), budowa nasypów, skarp i wałów przeciwpowodziowych;
  • systemy drenażowe, odwadniające, sączki;
  • balastowanie rurociągów;
  • naprawa pokrycia dachowego.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl