Jaka agrowłóknina na chwasty? 0
Jaka agrowłóknina na chwasty?

Agrowłóknina jest to inaczej flizelina ogrodowa bądź włóknina ogrodowa. Klasycznie używana jako podkład pod ściółkę lub pod korę. Jest to bardzo wytrzymały materiał o gramaturze do 150 g. Włókninę możemy rozkładać zarówno przed, jak i po siewie lub sadzeniu.

 

Zastosowanie na rabacie płachty specjalnego materiału ogrodniczego chroni uprawiane rośliny przed zarastaniem, a także daje wiele innych korzyści. Jak dobrać odpowiedni rodzaj takiego zabezpieczenia? Podpowiadamy jakie są najlepsza czarne agrowłókniny przeciw chwastom!

 

Jakie agrowłókniny przeciw chwastom? 

 

Agrowłóknina czarna to bardzo wytrzymały materiał o gramaturze 50 g - 150 g. Uniemożliwia rozwój chwastom, fizycznie zapobiegając ich kiełkowaniu. W ten sposób nie trzeba używać herbicydów! Takie maty stosuje się pod tuje, krzewy oraz inne rośliny ozdobne. Doskonale sprawdzają się też pod owoce i warzywa, np. truskawki. Są nie tylko dobrą ochroną przed irytującym zielskiem, ale też szkodnikami. Co więcej, zapewniają korzeniom idealną wilgoć, a także ciepło, gdy pojawi się przymrozek.

 

Dlaczego warto kupić agrowłókninę czarną przeciw chwastom?

 

Agrowłókniny mogą bardzo pomóc w prowadzeniu efektownych i wydajnych ogrodów lub upraw roślin, jednak trzeba je stosować odpowiednio. Bardzo często wykorzystywana jest w uprawach truskawek oraz innych owoców i warzyw. Hamuje rozwój chwastów. Znaczący sposób podnosi wilgotność podłoża, ograniczenie parowania wody z gleby. Pomaga w wzroście roślin, wzmocnienie systemu korzeniowego i przyśpiesza wegetacje roślin (dzięki podwyższeniu wilgotności i temperatury w glebie, tworzy ona specyficzny mikroklimat).

 

Agrowłóknina pod truskawki

 

Sadzenie truskawek na agrowłókninie ma wiele zalet. Nie ma konieczności stosowania herbicydów, ręcznie usuwamy tylko resztki chwastów. Czarna agrowłóknina jest dla chwastów nie do przejścia. Korzyści płynące z jej stosowania są odczuwalne już po pierwszych zbiorach. Najlepsze terminy na sadzenie truskawek to wiosna oraz koniec lipca i sierpień.

 

Zalety:

 

  • Truskawki szybciej się regenerują po zimie.
  • Zabezpiecza truskawki przed wiatrem i mrozem

 

Istnieje kilka rodzajów tego materiału, które odróżniają się od siebie kolorem oraz właściwościami. Agrowłóknina przeciw chwastom zwykle jest czarna. Jest najgrubsza i najtrwalsza (grubość należy dopasować do swoich potrzeb). W tym samym celu można zastosować brązową lub zieloną, które są nieco cieńsze, ale jeszcze lepiej nadają się pod ściółkowanie – czyli podsypywanie korą, żwirkiem, grysikiem itp. Ich barwa sprawia, że są estetycznie niewidoczne.

 

Jeśli chcemy ochronić ogród przed chwastami, to upewnijmy się, że kupujemy materiał gruby i bardziej wytrzymały, niż delikatne, wiosenne włókniny.

 

 

 

Agrowłóknina ściółkująca przepuszcza wodę, umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, przyspiesza wegetację i wzmacnia uprawy oraz przeciwdziała rozwojowi chwastów.

 

Włóknina ogrodowa czy geowłóknina przeciw chwastom?

 

Niektórzy myślą, że agrowłókniny i geowłókniny to to samo, ale to dwa różne materiały. Kiedy zastosować agrowłókninę, a kiedy geowłókninę? Drugi z nich jest stosowany w budownictwie, ale sprawdzi się też w ogrodzie. Nie kładzie się go pod rośliny, ale np. pod kostkę brukową, ścieżki, oczka wodne itp. Wzmacnia je, zapobiega wyrastaniu chwastów oraz stabilizuje całą konstrukcję.

 

Agrowłóknina (gramatura 17g -150g) czy agrotkanina (gramatura 70g -100g)– co wybrać?


To, który z produktów wybierzemy, zależy od naszych celów użycia i oczekiwań.

  • Agrowłóknina służy do okrywania roślin przed mrozem. Agrowłóknina stosowana jest jako ochrona przed zachwaszczeniem lub szkodnikami
  • Agrotkanina charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i trwałością, a także przepuszczalnością. Właściwości ściółkujące ma lepsze.

 

Potrzebna Ci odpowiednia folia pod tuje, grządki lub rabaty? W naszym sklepie z pewnością znajdziesz wszystkie niezbędne produkty! Mamy szeroki wybór oraz konkurencyjne ceny!

Chcesz zamówić produkt? Zamów szybko przez telefon!

[product id="123, 255, 257, 760"]

Kolejny artykuł Agrowłóknina biała zastosowanie

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Najnowsze wpisy na blogu
Jak prawidłowo podpierać pomidory – Przewodnik dla Ogrodników

Artykuł "Jak Prawidłowo Podpierać Pomidory – Przewodnik dla Ogrodników" jest dogłębnym przewodnikiem na temat hodowli pomidorów, skupiającym się na technikach podpierania tych popularnych roślin. W tekście omówione są zalety podpierania pomidorów, takie jak estetyka, wygoda w pielęgnacji, zapobieganie chorobom i szkodnikom oraz oszczędzanie przestrzeni. Artykuł podaje szczegółowe wskazówki dotyczące podpierania dwóch rodzajów pomidorów - deterministycznych i niedeterministycznych, a także poleca tyczki do roślin powlekane z tworzywa jako trwałe i wielosezonowe podpórki.

Kiedy nawozić trawnik?

Jeśli nawóz do trawnika zostanie zastosowany w niewłaściwym czasie, może osłabić lub uszkodzić roślinę, co jest dokładnym przeciwieństwem pożądanego efektu. Dlatego bardzo ważnym jest znać jaki nawóz, kiedy oraz w jakich proporcjach dawkować. Przeczytaj i dowiedz się z naszego artykułu.

Jak założyć trawnik z nasion?

Odpowiednie przygotowanie podłoża, specjalny sposób siewu, a także podlewanie to tajniku sukcesu, aby cieszyć się pięknym trawnikiem z nasion. Szczegóły poznasz czytając nasz poradnik.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl