Jaka agrowłóknina na chwasty?
Jaka agrowłóknina na chwasty?

Zastosowanie na rabacie płachty specjalnego materiału ogrodniczego chroni uprawiane rośliny przed zarastaniem, a także daje wiele innych korzyści. Jak dobrać odpowiedni rodzaj takiego zabezpieczenia? Podpowiadamy jaka jest najlepsza agrowłóknina na chwasty!

 

Jaka agrowłóknina na chwasty? 

 

Agrowłóknina to bardzo wytrzymały materiał o gramaturze do 100 g. Uniemożliwia rozwój chwastom, fizycznie zapobiegając ich kiełkowaniu. W ten sposób nie trzeba używać herbicydów! Takie maty stosuje się pod tuje, krzewy oraz inne rośliny ozdobne. Doskonale sprawdzają się też pod owoce i warzywa, np. truskawki. Są nie tylko dobrą ochroną przed irytującym zielskiem, ale też szkodnikami. Co więcej, zapewniają korzeniom idealną wilgoć, a także ciepło, gdy pojawi się przymrozek.

 

Istnieje kilka rodzajów tego materiału, które odróżniają się od siebie kolorem oraz właściwościami. Agrowłóknina przeciw chwastom zwykle jest czarna. Jest najgrubsza i najtrwalsza. W tym samym celu można zastosować brązową lub zieloną, które są nieco cieńsze, ale jeszcze lepiej nadają się pod ściółkowanie – czyli podsypywanie korą, żwirkiem, grysikiem itp. Ich barwa sprawia, że są estetycznie niewidoczne.

 

Geowłóknina przeciw chwastom

 

Niektórzy myślą, że agrowłóknina i geowłóknina to to samo, ale to dwa różne materiały. Drugi z nich jest stosowany w budownictwie, ale sprawdzi się też w ogrodzie. Nie kładzie się go pod rośliny, ale np. pod kostkę brukową, ścieżki, oczka wodne itp. Wzmacnia je, zapobiega wyrastaniu chwastów oraz stabilizuje całą konstrukcję.

 

Potrzebna Ci odpowiednia folia pod tuje, grządki lub rabaty? W naszym sklepie z pewnością znajdziesz wszystkie niezbędne produkty! Sprawdź nasz szeroki wybór oraz konkurencyjne ceny!

 

 Przeczytaj artykuł Agrowłóknina biała zastosowanie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl