Agrowłóknina biała zastosowanie?
Agrowłóknina biała zastosowanie?

Agrowłókniny to specjalne tkaniny stosowane w ogrodnictwie. Pomagają dostosować warunki uprawy w taki sposób, by były jak najlepsze dla danych roślin. Istnieje kilka typów takich materiałów, dedykowanych do określonych zadań. Wyjaśniamy jakie zastosowanie ma agrowłóknina biała!

 

Agrowłóknina wiosenna zastosowanie

 

Agrowłóknina biała jest nazywana także wiosenną lub wiosenno-zimową.
Nazwa ta nawiązuje do jej zastosowania. Materiał stosuje się głównie jako okrywę termiczną dla sadzonek i siewów. Nawet niewielki przymrozek może porazić młode rośliny. Wczesna wiosna bywa momentami mroźna, dlatego uprawy warto zabezpieczyć agrowłókniną. W ten sposób tworzy się barierę termiczną, chroniącą przed nagłymi zmianami temperatury. 

 

Agrowłóknina biała do czego służy

 

Agrowłókninę białą można rozwijać na całych grządkach/rabatach lub wykorzystywać ją do owijania krzewów, np. róży. Dzięki temu rośliny przetrwają zimę, gdy zabraknie im naturalnej osłony w postaci liści, śniegu itp. Materiał ten jest przepuszczalny, lekki, elastyczny, a do tego wytrzymały.

 

W naszej ofercie można znaleźć rozmaite rodzaje białej agrowłókniny – o gramaturze od 20 g do nawet 100 g. Cieńsze typy stosuje się wiosną, a grubsze – zimą. Sztywniejszą agrowłókninę można dodatkowo stosować także pod warzywa lub pod róże, by zabezpieczyć system korzeniowy.

 

Zastosowanie agrowłókniny

 

Produkty dostępne w naszym asortymencie są wykonane z najwyższej jakości materiału, odpornego na promieniowanie UV. Doskonale sprawdzają się zarówno w przydomowych ogródkach, jak i przy profesjonalnych uprawach. Posiadamy ogromny wybór agrowłókniny białej, a także czarnej, brązowej, zielonej itp. Zastosowanie agrowłókniny w ogrodzie pozwala w prosty, wygodny i ekologiczny sposób zadbać o swoją hodowlę, dlatego warto zaopatrzyć się w ten produkt.

 

Agrowłóknina biała jest niezwykle przydatna w ogrodzie warzywnym i ozdobnym. Stanowi skuteczne zabezpieczenie przed chłodem, a także szkodnikami oraz chwastami. Zapoznaj się z naszą ofertą, by wybrać idealny wariant dla swoich roślin!

 

Przeczytaj artykuł Jaka agrowłóknina na chwasty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl