Agrowłóknina biała zastosowanie? 0
Agrowłóknina biała zastosowanie?

Agrowłókniny to specjalne tkaniny stosowane w ogrodnictwie. Pomagają dostosować warunki uprawy w taki sposób, by były jak najlepsze dla danych roślin. Istnieje kilka typów takich materiałów, dedykowanych do określonych zadań. 

 

Jak stosować agrowłókniny?

 

Agrowłóknina koloru białego jest nazywana także wiosenną lub wiosenno-zimową.
Nazwa ta nawiązuje do jej zastosowania. Materiał stosuje się głównie jako okrywę termiczną dla sadzonek i siewów. Nawet niewielki przymrozek może porazić młode rośliny. Wczesna wiosna bywa momentami mroźna, dlatego w miejscach uprawy warto zabezpieczyć agrowłókniną. W ten sposób tworzy się barierę termiczną, chroniącą rośliny przed nagłymi zmianami temperatury i silnym i wysuszającym wiatrem. Tego typu materiał jest bardziej wytrzymały, niż delikatne, letnie włókniny.

 

Agrowłóknina wiosenna do czego służy?

 

Agrowłókninę osłaniającą można rozwijać na całych grządkach/rabatach lub wykorzystywać ją do owijania krzewów, np. róży. Specjalnymi kołkami mocujemy ją do gleby. Dzięki temu rośliny przetrwają zimę, gdy zabraknie im naturalnej osłony w postaci liści, śniegu itp. Materiał ten jest przepuszczalny, lekki, elastyczny, a do tego wytrzymały, pozwala na swobodny przepływ powietrza, oraz wody przyśpieszając ich rozwój. Wykorzystuje się je zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na dużych plantacjach.

 

W naszej ofercie można znaleźć rozmaite rodzaje białej agrowłókniny – o gramaturze od 20 g do nawet 100 g. Cieńsze typy stosuje się wiosną, a grubsze – zimą. Sztywniejszą agrowłókninę można dodatkowo stosować także pod warzywa lub pod róże, warto zabezpieczyć system korzeniowy. Uprawy wczesnowiosennych warzyw nie są narażone na przesuszenie, włóknina przepuszcza wodę.

 

Rodzaje agrowłókniny

 

Produkty dostępne w naszym asortymencie są wykonane z najwyższej jakości materiału, odpornego na promieniowanie UV. Doskonale sprawdzają się zarówno w przydomowych ogródkach, jak i przy profesjonalnych uprawach. Posiadamy ogromny wybór agrowłókniny białej, a także czarnej, brązowej, zielonej i ziomowej. Zastosowanie agrowłókniny w ogrodzie pozwala w prosty, wygodny i ekologiczny sposób zadbać o swoją hodowlę, dlatego warto zaopatrzyć się w ten produkt. 

  • Agrowłóknina zimowa świetnie sprawdzi się również do cieniowania i ocieplania ścian szklarni.
  • Agrowłóknina do ściółkowania gleby naturalny sposób chroni rośliny przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
  • Agrowłóknina czarna ściółkująca to idealny sposób na zagłuszenie chwastów bez konieczności stosowania groźnej chemii.

 [product id="213, 303, 1541"]

Biała agrowłóknina jest niezwykle przydatna w ogrodzie warzywnym i ozdobnym. Ochrona przed chłodem, a także szkodnikami oraz chwastami.

Białą agrowłókninę możemy zakupić w różnych rozmiarach: szerokość 1,6 - 4,2 m. Zapoznaj się z naszą ofertą, by wybrać idealny wariant dla swoich roślin!

 

Przeczytaj artykuł Jaka agrowłóknina na chwasty

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Najnowsze wpisy na blogu
Jak prawidłowo podpierać pomidory – Przewodnik dla Ogrodników

Artykuł "Jak Prawidłowo Podpierać Pomidory – Przewodnik dla Ogrodników" jest dogłębnym przewodnikiem na temat hodowli pomidorów, skupiającym się na technikach podpierania tych popularnych roślin. W tekście omówione są zalety podpierania pomidorów, takie jak estetyka, wygoda w pielęgnacji, zapobieganie chorobom i szkodnikom oraz oszczędzanie przestrzeni. Artykuł podaje szczegółowe wskazówki dotyczące podpierania dwóch rodzajów pomidorów - deterministycznych i niedeterministycznych, a także poleca tyczki do roślin powlekane z tworzywa jako trwałe i wielosezonowe podpórki.

Kiedy nawozić trawnik?

Jeśli nawóz do trawnika zostanie zastosowany w niewłaściwym czasie, może osłabić lub uszkodzić roślinę, co jest dokładnym przeciwieństwem pożądanego efektu. Dlatego bardzo ważnym jest znać jaki nawóz, kiedy oraz w jakich proporcjach dawkować. Przeczytaj i dowiedz się z naszego artykułu.

Jak założyć trawnik z nasion?

Odpowiednie przygotowanie podłoża, specjalny sposób siewu, a także podlewanie to tajniku sukcesu, aby cieszyć się pięknym trawnikiem z nasion. Szczegóły poznasz czytając nasz poradnik.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl