Agrowłóknina biała zastosowanie? 0
Agrowłóknina biała zastosowanie?

Agrowłókniny to specjalne tkaniny stosowane w ogrodnictwie. Pomagają dostosować warunki uprawy w taki sposób, by były jak najlepsze dla danych roślin. Istnieje kilka typów takich materiałów, dedykowanych do określonych zadań. 

 

Jak stosować agrowłókniny?

 

Agrowłóknina koloru białego jest nazywana także wiosenną lub wiosenno-zimową.
Nazwa ta nawiązuje do jej zastosowania. Materiał stosuje się głównie jako okrywę termiczną dla sadzonek i siewów. Nawet niewielki przymrozek może porazić młode rośliny. Wczesna wiosna bywa momentami mroźna, dlatego w miejscach uprawy warto zabezpieczyć agrowłókniną. W ten sposób tworzy się barierę termiczną, chroniącą rośliny przed nagłymi zmianami temperatury i silnym i wysuszającym wiatrem. Tego typu materiał jest bardziej wytrzymały, niż delikatne, letnie włókniny.

 

Agrowłóknina wiosenna do czego służy?

 

Agrowłókninę osłaniającą można rozwijać na całych grządkach/rabatach lub wykorzystywać ją do owijania krzewów, np. róży. Specjalnymi kołkami mocujemy ją do gleby. Dzięki temu rośliny przetrwają zimę, gdy zabraknie im naturalnej osłony w postaci liści, śniegu itp. Materiał ten jest przepuszczalny, lekki, elastyczny, a do tego wytrzymały, pozwala na swobodny przepływ powietrza, oraz wody przyśpieszając ich rozwój. Wykorzystuje się je zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na dużych plantacjach.

 

W naszej ofercie można znaleźć rozmaite rodzaje białej agrowłókniny – o gramaturze od 20 g do nawet 100 g. Cieńsze typy stosuje się wiosną, a grubsze – zimą. Sztywniejszą agrowłókninę można dodatkowo stosować także pod warzywa lub pod róże, warto zabezpieczyć system korzeniowy. Uprawy wczesnowiosennych warzyw nie są narażone na przesuszenie, włóknina przepuszcza wodę.

 

Rodzaje agrowłókniny

 

Produkty dostępne w naszym asortymencie są wykonane z najwyższej jakości materiału, odpornego na promieniowanie UV. Doskonale sprawdzają się zarówno w przydomowych ogródkach, jak i przy profesjonalnych uprawach. Posiadamy ogromny wybór agrowłókniny białej, a także czarnej, brązowej, zielonej i ziomowej. Zastosowanie agrowłókniny w ogrodzie pozwala w prosty, wygodny i ekologiczny sposób zadbać o swoją hodowlę, dlatego warto zaopatrzyć się w ten produkt. 

  • Agrowłóknina zimowa świetnie sprawdzi się również do cieniowania i ocieplania ścian szklarni.
  • Agrowłóknina do ściółkowania gleby naturalny sposób chroni rośliny przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
  • Agrowłóknina czarna ściółkująca to idealny sposób na zagłuszenie chwastów bez konieczności stosowania groźnej chemii.

 [product id="213, 303, 1541"]

Biała agrowłóknina jest niezwykle przydatna w ogrodzie warzywnym i ozdobnym. Ochrona przed chłodem, a także szkodnikami oraz chwastami.

Białą agrowłókninę możemy zakupić w różnych rozmiarach: szerokość 1,6 - 4,2 m. Zapoznaj się z naszą ofertą, by wybrać idealny wariant dla swoich roślin!

 

Przeczytaj artykuł Jaka agrowłóknina na chwasty

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Najnowsze wpisy na blogu
Kiedy nawozić trawnik?

Jeśli nawóz do trawnika zostanie zastosowany w niewłaściwym czasie, może osłabić lub uszkodzić roślinę, co jest dokładnym przeciwieństwem pożądanego efektu. Dlatego bardzo ważnym jest znać jaki nawóz, kiedy oraz w jakich proporcjach dawkować. Przeczytaj i dowiedz się z naszego artykułu.

Jak założyć trawnik z nasion?

Odpowiednie przygotowanie podłoża, specjalny sposób siewu, a także podlewanie to tajniku sukcesu, aby cieszyć się pięknym trawnikiem z nasion. Szczegóły poznasz czytając nasz poradnik.

Łubin letni - Jak uprawiać?

Łubin - podstawy pielęgancji rośliny. Jak dobrać glebę, światło, wodę, temperaturę, wilgoć i nawóz. Jak przycinać Łubin? Wszystkiego dowiesz się z tego krótkiego poradnika. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl