Montaż kraty Stella

Stella Green

 

1. Warstwa nośna

Przed przystąpieniem do ułożenia warstwy nośnej (A), należy usunąć wierzchnią warstwę gruntu na którym chcemy wbudować kratkę wzmacniającą (kratka parkingowa)

Grunt (D) usuwamy na głębokość ok. 30 – 40 cm .

W tak przygotowanym korycie rozkładamy warstwę nośną w postaci kruszywa (żwir/ tłuczeń) o grubości warstwy ok. 15 -30 cm. Grubość warstwy nośnej zależy od wielkości przewidywanego obciążenia użytkowanej nawierzchni (im większe obciążenie tym grubsza warstwa nośna). Równomiernie rozłożone kruszywo należy zagęścić mechanicznie zagęszczarką.


Zobacz wszystkie produkty w kategorii kratka parkingowa


 2. Warstwa wyrównująca

Na przygotowanej warstwie nośnej na całej powierzchni rozkładamy geowłókninę (B) 400 g/m², która dodatkowo wzmacnia powierzchnię oraz zapobiega przemieszczaniu się drobniejszych frakcji kruszywa z górnej warstwy wyrównującej (C) do warstwy nośnej pod wpływem wody.

Następnie nanosimy warstwę wyrównującą w postaci piasku lub pospółki o uziarnieniu 0,2 – 5 mm. Po zagęszczeniu i wyrównaniu, warstwa wyrównująca powinna mieć ok. 5 cm.

3. Ułożenie kratki trawnikowej (montaż kratka drogowa)

Na tak przygotowaną powierzchnię układamy kratkę stabilizującą Stella Green (kratka trawnikowa). Montaż kratki trawnikowej (montaż kratki parkingowej) jest bardzo szybki i prosty. Poszczególne elementy kratki łączymy ze sobą z pomocą zaczepów (kolców) znajdujących się na spodniej części dwóch krawędzi. Kratka posiada również na swej dolnej powierzchni 4 kolce stabilizujące, które w trakcie układania wciskamy w podłoże. Kratka trawnikowa plastikowa  Stella Green  bardzo łatwo poddaje się obróbce za pomocą prostych narzędzi ręcznych lub elektrycznych (np: szlifierka kątowa)

Po ułożeniu kratki, całość nawierzchni wyrównujemy za pomocą zagęszczarki.

Następnie w zależności od potrzeb, kratka parkingowa (kratka drogowa)  może zostać wypełniona : ziemią po trawę , piaskiem, żwirem lub kruszywem ozdobnym. Warstwę wypełniającą dla trawy, rozsypać na całej powierzchni maksymalnie 1 cm ponad poziom modułów kratki. Na koniec należy często nawozić i nawadniać powierzchnię, aż do całkowitego uformowania się murawy. Przy takim wzmocnieniu (kratka trawnikowa) murawa wymaga pielęgnacji jak przy zwykłym trawniku.
UWAGA: Instalacja kratki drogowej  (montaż kratka parkingowa) nie powinna się odbywać w temperaturze poniżej 2 stopni Celsjusza.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl