Montaż kraty Stella

Stella Green

 

Montaż kraty stella green

1. Warstwa nośna

Przed przystąpieniem do ułożenia warstwy nośnej (A), należy usunąć wierzchnią warstwę gruntu na którym chcemy wbudować kratkę wzmacniającą ( kratka parkingowa)

Grunt (D) usuwamy na głębokość ok. 30 – 40 cm .

W tak przygotowanym korycie rozkładamy warstwę nośną w postaci kruszywa (żwir/ tłuczeń) o grubości warstwy ok. 15 -30 cm. Grubość warstwy nośnej zależy od wielkości przewidywanego obciążenia użytkowanej nawierzchni (im większe obciążenie tym grubsza warstwa nośna). Równomiernie rozłożone kruszywo należy zagęścić mechanicznie zagęszczarką.


Zobacz wszystkie produkty w kategorii kratka parkingowa


 2. Warstwa wyrównująca

Na przygotowanej warstwie nośnej na całej powierzchni rozkładamy geowłókninę (B) 400 g/m², która dodatkowo wzmacnia powierzchnię oraz zapobiega przemieszczaniu się drobniejszych frakcji kruszywa z górnej warstwy wyrównującej (C) do warstwy nośnej pod wpływem wody.

Następnie nanosimy warstwę wyrównującą w postaci piasku lub pospółki o uziarnieniu 0,2 – 5 mm. Po zagęszczeniu i wyrównaniu, warstwa wyrównująca powinna mieć ok. 5 cm.

3. Ułożenie kratki trawnikowej ( montaż kratka drogowa)

Na tak przygotowaną powierzchnię układamy kratkę stabilizującą Stella Green ( kratka trawnikowa). Montaż kratki trawnikowej ( montaż kratki parkingowej) jest bardzo szybki i prosty. Poszczególne elementy kratki łączymy ze sobą z pomocą zaczepów (kolców) znajdujących się na spodniej części dwóch krawędzi. Kratka posiada również na swej dolnej powierzchni 4 kolce stabilizujące, które w trakcie układania wciskamy w podłoże. Kratka trawnikowa plastikowa  Stella Green  bardzo łatwo poddaje się obróbce za pomocą prostych narzędzi ręcznych lub elektrycznych ( np: szlifierka kątowa)

Po ułożeniu kratki, całość nawierzchni wyrównujemy za pomocą zagęszczarki.

Następnie w zależności od potrzeb, kratka parkingowa (kratka drogowa)  może zostać wypełniona : ziemią po trawę , piaskiem, żwirem lub kruszywem ozdobnym. Warstwę wypełniającą dla trawy, rozsypać na całej powierzchni maksymalnie 1 cm ponad poziom modułów kratki. Na koniec należy często nawozić i nawadniać powierzchnię, aż do całkowitego uformowania się murawy. Przy takim wzmocnieniu (kratka trawnikowa) murawa wymaga pielęgnacji jak przy zwykłym trawniku.
UWAGA: Instalacja kratki drogowej  (montaż kratka parkingowa) nie powinna się odbywać w temperaturze poniżej 2 stopni Celsjusza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl