EKO-PLUS Kratka parkingowa pakiet 10szt. czarny 60x40x4 cm

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 139,00 zł 139.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: GardenPlus+
Kod produktu: GP11336

Opis

Kratka parkingowa Pakiet - 10 szt

POLSKA KRATKA EKO-PLUS

Dane techniczne:

 • Wymiary kratki: 60 x 40 cm
 • Wydajność: 4,2 kratki na 1 m2
 • Wysokość kratki: 40 mm
 • Minimalna wytrzymałość na ściskanie (pusta kratka): 1,5 MPa
 • Masa pojedynczej kratki: 0,9kg +/- 0,1kg
 • Grubość ścianek: 3 mm
 • Materiał: PE LDPE
 • Pochodzenie: recykling
 • Kolor: czarny

Eko kratka wykorzystywana jest do wzmacniania powierzchni nie tylko na tarenach przydomowych ale również inwestycyjnych. Wspaniale sprawdzi się jako ścieżka ogrodwa na podmokłym terenie lub zabezpieczenie podjazdu przed powstawaniem kolein.

Dzięki temu pakietowi, możesz wyłożyć 2,4m2 powierzchni.

Kratka trawnikowa EkoPlus 60x40x4 wyprodukowana została w celu stosowania do pokrycia obszarów ruchu pojazdów i pieszych. Doskonale sprawdza się do wyłożenia podjazdu do domu, miejsca parkingowego lub ścieżki w ogrodzie.

 

Zalety Kratek ażurowych z tworzywa:

 • Plastik z recyklingu zamienia się w produkt neutralny dla środowiska. Kratka podjazdowa EkoPlus jest w 100% plastikiem z recyklingu – i wytrzyma każdy asfaltowy podjazd. Bardzo rzadko wymaga naprawy nawet po dziesięcioleciach użytkowania. Plastik użyty w EkoPlus jest neutralny dla środowiska – więc nie niszczeje i nie wsiąka w glebę. Jest odporny na promieniowanie UV, mrozoodporny i wytrzymuje ciepło.
 • Kontrola wód burzowych – gdy pada deszcz, woda przenosi zanieczyszczenia z samochodu prosto do większości kanalizacji. Te dreny często zasilają bezpośrednio jeziora i strumienie. Kiedy woda dostanie się do gleby, zostanie naturalnie przefiltrowana.
 • Kontrola błota! – Gdy woda będzie spływać (dzięki grawitacji!), będzie wsiąkać w podłoże. Żwirowe podjazdy tworzyły kiedyś błotniste miejsca i wyboje – ale dzięki zastosowaniu systemu kratek woda spływa z powierzchni.
 • Oszczędność kosztów - Systemy ekokrat pierwotnie kosztowały więcej niż asfalt i mniej niż beton lub kostka brukowa. W dłuższej perspektywie oszczędności są ogromne – nie tylko dla środowiska, ale także dla portfela. Kratki ogrodowe zapobiegają znikaniu żwiru – i spowalniają migrację żwiru. Zapobiegają wypłukiwaniu i zatrzymują kamienie w dziurach. Systemy ekokrat zainstalowane w całej Europie zwykle wytrzymują ponad 20-30 lat, przy niewielkich lub zerowych czynnościach konserwacyjnych lub naprawczych.

 

Montaż - jak wykonać podbudowę pod Kratki podjazdowe?
Za pomocą palików i sznurka należy wytyczyć kształt powierzchni, którą przygotowujemy do wyłożenia kratką trawnikową. Następnie należy usunąć wierzchnią warstwę gruntu. Po usunięciu wierzchniej warstwy gruntu wypełniamy teren dobrze przepuszczalną mieszanką żwirową, tłuczniową bądź suchym betonem, całość zagęszczamy. Dla lepszej stabilizacji tej warstwy można uprzednio teren inwestycji wyłożyć włókniną budowlaną lub geowłókniną. Grubość warstwy nośnej zależy od charakteru planowej powierzchni. Przygotowane podłoże należy wyrównać i zagęścić mechanicznie (ubijakiem lub wibratorem powierzchniowym). Na tak przygotowaną powierzchnię nanosimy około 5 cm podsypki wyrównawczej (tą warstwę nanosimy bezpośrednio na zagęszczoną powierzchnię lub na rozłożoną włókninę /geowłókninę).

Konstrukcja nawierzchni z kratki trawnikowej EkoPlus powinna składać się z trzech warstw:

 1. Warstwy podbudowy w technologii stabilizacji mechanicznej lub podbudowy z tłucznia kamiennego
 2. Podsypki wyrównawczej o grubości do 0,05 m piaskowej lub piaskowo żwirowej o uziarnieniu D ≤ 4 mm
 3. Warstwy wierzchniej zbudowanej z kratki trawnikowej EkoPlus wypełnionej:
 • ziemią z obsiewem nasionami traw
 • kruszywem 4/8 lub 8/16 mm
 • humusem w 100%

 

Kratka trawnikowa 60 x 40 cm  posiada z jednej strony wystające zaczepy, które łączą się na „klik” z drugą stroną kratki nieposiadającą tego łączenia.

Układanie kratek trawnikowych EkoPlus rozpoczynamy od rogu inwestycji, pozostawiając dylatację 2-5 cm od krawędzi. Po jej ułożeniu wypełniamy ziemią czy kruszywem.

 

Nawierzchnia z kratki trawnikowej EkoPlus z wypełnieniem kruszywem oraz przy niezwiązanej podbudowie z ograniczoną zawartością frakcji drobnych, spełnia rolę nawierzchni przepuszczalnej. Należy zwrócić uwagę na warunki odprowadzenia wody z nawierzchni ułożonej z kratki trawnikowej.

Wysokość wypełnienia kratki trawnikowej ziemią powinna być taka, aby znajdowała się ok. 0,5 cm poniżej jej górnej krawędzi, co zabezpiecza korzenie traw przez rozjeżdżeniem. Podczas zasypywania kratki trawnikowej kruszywem, ścianki kratki powinny być całkowicie zasłonięte. Po czasie, gdy wypełnienie ulegnie konsolidacji należy je uzupełnić.

Nawierzchnia z kratki trawnikowej może być ograniczona betonowym krawężnikiem, obrzeżem, listwami lub rzędem kostek brukowych itp. Minimalna temperatura zewnętrzna w jakiej zaleca się montaż nawierzchni z kratki trawnikowej to co najmniej 5°C.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl